שי אבקסיס איתי אדלר אמיל אזולאי גיל אייזן עידן אלפר אבנר אלתר אבי אפנר שגיא ארזי רן ארמן אלון בביאן פול ביבס רפי בללטי ניר בן חיים קובי בן שם שגיא (סגוש) ברקוביץ' חוסיין בשיר מולטו אשר גדעון אבישי גדרון מיכה גוטליב תומר גולדברג אביב גולן אביב גונן תמיר גלזר אסף דהאן אלחנדרו (אַלֶה) הופמן דני זהבי ישראל חושני רונן חלפון מיכאל ‫(‬מיקי‫)‬ כ‫"‬ץ דותן כהן ירמי כהן תום כיתאין אבישי לוי שילה לוי נדב לישצינסקי דביר לניר אילן לנציצקי משה מועלם גלעד מושל גל מיזלס ולדיסלב מיכאילוב עידן מינקר גלעד מישייקר יעקב (קובי) מלמד ודים מלניק איתן ממן משה (שיקו) סבן אסף סיבוני ישיש עדן יהונתן (יוני) עמדי נועם עציוני גדעון פוזנר שלמה ‫(‬שלומי‫)‬ פיזואתי מנחם ‫(‬מני‫)‬ פלדמן ויטלי פסחוב הרן פרנס ערן חי פרץ ירון צופיוף‫-‬הכהן פאדי קזאמל תומר קידר שחר קיסוס ויטאלי רדינסקי שחר רוזנברג אסף רוטנברג כאמל רחאל צפריר שובל ארז שטרק איתמר שי עומר שליט יפתח שלפוברסקי צפריר שרוני ניר שרייבמן גיל שרעבי
ישיש עדן | 4.2.1997-30.12.1952


מתן, בנו הבכור של ישיש: “אבא אהב מאוד את המשפחה. לא הייתה שבת שישבנו סתם בבית. תמיד לקח אותנו לטייל. הוא היה אדם צנוע מאוד ואף פעם לא התגאה בהיותו טייס. לא ראיתי אותו אף פעם במדים, אף פעם לא גרנו בבסיס, לא היו לנו בבית דגמי מטוסים, הוא לא דחף אותנו לשרת בחיל האוויר ואני מעולם לא התפארתי בכך שיש לי אבא טייס. לכן היה אולי מוזר להיות פתאום חלק ממשפחת השכול. אבא לא היה בקבע וגם לא חייל בן 19. הוא נהרג במסגרת מה שהכי אהב לעשות - לטוס".

“בערב האסון הייתי בקורס קדם-צבאי. ידעתי שההורים אמורים לטוס למחרת לחופשה בתאילנד ולכן היה ברור לי שאבא לא טס באותו יום, ובכל זאת יצאתי לטלפון ציבורי והתקשרתי. אני רק זוכר שהיה גשום מאוד ושכמעט לא שמעתי כלום בגלל הרעש. מאותה נקודה נכנסתי לכמה חודשים מטורפים של התמודדות, ראיונות לתקשורת, לחימה בהאשמות, ועוד. היו כל מיני האשמות שווא והיה לי חשוב להתראיין עבור אבא ולהילחם. לא הרגשתי שמסתכלים עלינו יותר מדיי, אבל כן הייתה לנו בהתחלה תחושה של אחריות".

“האסון הזה גרם לי להתבגר מהר. פתאום הפכתי לאחראי, לבן הגדול בבית שעושה את הפעולות שאבא היה עושה: ללכת למוסך, לבנק. החשש והדאגה לשלום המשפחה ולמצבנו הכלכלי קיננו בי והרגשתי שאני חייב לקחת אחריות גם עבור אימא שלי וגם עבור אחיי, שחר ועמרי. איבדתי את תמימותי מהר מאוד. אני יודע שגם האחים שלי לקחו את זה קשה. לשחר, לדוגמה, הארץ מסמלת עד היום משהו עצוב מאוד והוא הרגיש שהוא חייב להתרחק".

“הזיכרון מאבא הוא מוחשי כל כך שאם אראה אותו היום ברחוב, מייד אזהה אותו. אני זוכר בדיוק איך הוא נראה. אני זוכר את קולו. אני באמת מאמין שהוא יכול לנוח על משכבו בשלום. מאז האסון הפכנו למלוכדים יותר ואנחנו חושבים על אבא הרבה ובכל מקום שבו אנו נמצאים. הוא תמיד החלק החסר שלנו".

ישיש עדן ישיש עדן ישיש עדן ישיש עדן