שי אבקסיס איתי אדלר אמיל אזולאי גיל אייזן עידן אלפר אבנר אלתר אבי אפנר שגיא ארזי רן ארמן אלון בביאן פול ביבס רפי בללטי ניר בן חיים קובי בן שם שגיא (סגוש) ברקוביץ' חוסיין בשיר מולטו אשר גדעון אבישי גדרון מיכה גוטליב תומר גולדברג אביב גולן אביב גונן תמיר גלזר אסף דהאן אלחנדרו (אַלֶה) הופמן דני זהבי ישראל חושני רונן חלפון מיכאל ‫(‬מיקי‫)‬ כ‫"‬ץ דותן כהן ירמי כהן תום כיתאין אבישי לוי שילה לוי נדב לישצינסקי דביר לניר אילן לנציצקי משה מועלם גלעד מושל גל מיזלס ולדיסלב מיכאילוב עידן מינקר גלעד מישייקר יעקב (קובי) מלמד ודים מלניק איתן ממן משה (שיקו) סבן אסף סיבוני ישיש עדן יהונתן (יוני) עמדי נועם עציוני גדעון פוזנר שלמה ‫(‬שלומי‫)‬ פיזואתי מנחם ‫(‬מני‫)‬ פלדמן ויטלי פסחוב הרן פרנס ערן חי פרץ ירון צופיוף‫-‬הכהן פאדי קזאמל תומר קידר שחר קיסוס ויטאלי רדינסקי שחר רוזנברג אסף רוטנברג כאמל רחאל צפריר שובל ארז שטרק איתמר שי עומר שליט יפתח שלפוברסקי צפריר שרוני ניר שרייבמן גיל שרעבי
דני זהבי | 4.2.1997-13.3.1977


בחדר של דני עומד המחשב האישי שלו כפי שנשאר. לאה, אימו: “דני היה מכור למחשבים. הוא שיחק יום ולילה. הוא חיפש כל מיני אתגרים והרפתקאות וגילה יכולת טכנית גבוהה מאוד. הוא אהב מאוד ניסויים וכולם קראו לו ‘מקגיוור הישראלי'. בין חפציו האישיים נמצאה גם עבודת יד שיצר בכיתה ח' ובה ציור של מסוק. אחרי האסון התחלתי לחשוב אם אין פה איזה צירוף מקרים".

שמואל, אביו: “עלינו ארצה מרומניה בשנת 1973. בתקופה הראשונה עבדנו שעות רבות ודני נשאר הרבה עם אחותו, יהודית. הקשר ביניהם התחזק מאוד והם היו חברים טובים. המוות שלו הותיר אותנו המומים וביהודית אחותו הוא פגע באופן משמעותי. היה לה קשה. היא רצתה להתרחק, ולצערנו, עזבה את הארץ למלבורן שבאוסטרליה. חיפשנו בין החפצים שחזרו מאתר האסון ולא מצאנו שום דבר שהיה שייך לדני. ראיתי כמה קשה ליהודית וכדי לעודד אותה הבאתי לה עט פשוט שמצאתי ואמרתי לה: 'הנה, זה היה של דני'".

לאה: “האסון הזה חיזק אצלנו את הקירבה לדת. היהדות שלנו היא הבסיס לקיומנו והשברים שלנו כחברה יכולים להתאחות באמצעות הקירבה לדת. חיפשתי תשובות ולא את כולן יכלו לספק לי. פעם פניתי לרב הצבאי וסיפרתי לו שמאז האסון שמואל הולך עם חצי דיסקית של דני שקיבלנו בחזרה. יום אחד נגנבה הדיסקית והרב הסכים להשיג לנו את החצי הנוסף. זו הייתה הפעם הראשונה שהרגשתי שהצבא איתי".

שמואל: “היה לי קשה שלא הופקו לקחים ולא נטלו אחריות. היה לי קשה גם עם הקמת האנדרטה המרכזית בצפון הארץ בגלל מקור התרומה, אבל בסופו של דבר התרגשתי מאוד מהתוצאה ואני מוריד את הכובע בפני כל מי שהתעקש להקימה. הכי חשוב לי שזה אתר רשמי שכתוב היום גם בספרי טיולים ואנשים עולים אליו לרגל. ככה, בין השאר, גם הם זוכרים את דני".

דני זהבי דני זהבי דני זהבי דני זהבי