שי אבקסיס איתי אדלר אמיל אזולאי גיל אייזן עידן אלפר אבנר אלתר אבי אפנר שגיא ארזי רן ארמן אלון בביאן פול ביבס רפי בללטי ניר בן חיים קובי בן שם שגיא (סגוש) ברקוביץ' חוסיין בשיר מולטו אשר גדעון אבישי גדרון מיכה גוטליב תומר גולדברג אביב גולן אביב גונן תמיר גלזר אסף דהאן אלחנדרו (אַלֶה) הופמן דני זהבי ישראל חושני רונן חלפון מיכאל ‫(‬מיקי‫)‬ כ‫"‬ץ דותן כהן ירמי כהן תום כיתאין אבישי לוי שילה לוי נדב לישצינסקי דביר לניר אילן לנציצקי משה מועלם גלעד מושל גל מיזלס ולדיסלב מיכאילוב עידן מינקר גלעד מישייקר יעקב (קובי) מלמד ודים מלניק איתן ממן משה (שיקו) סבן אסף סיבוני ישיש עדן יהונתן (יוני) עמדי נועם עציוני גדעון פוזנר שלמה ‫(‬שלומי‫)‬ פיזואתי מנחם ‫(‬מני‫)‬ פלדמן ויטלי פסחוב הרן פרנס ערן חי פרץ ירון צופיוף‫-‬הכהן פאדי קזאמל תומר קידר שחר קיסוס ויטאלי רדינסקי שחר רוזנברג אסף רוטנברג כאמל רחאל צפריר שובל ארז שטרק איתמר שי עומר שליט יפתח שלפוברסקי צפריר שרוני ניר שרייבמן גיל שרעבי
רן ארמן | 4.2.1997-4.3.1976


רן היה החייל האחרון שעלה למסוק בדרכו ללבנון. הוא החליף את חברו הטוב אסף ואיחר לתדרוך שלפני הטיסה. למרות זאת התעקש לעלות ובעזרתו של משה מועלם צורף לרשימת החיילים המוטסים. הוריו, רבקה וזאב, לא ידעו הרבה על שירותו הצבאי של רן, אבל ידעו שהוא נהנה מאוד מהשירות ושמח על שירותו כחייל קרבי.

זאב: “אחרי שנהרג גילינו עליו פרטים מרגשים: החברים של רן בצבא קראו לו אבאל'ה. הם הרגישו שהוא דואג להם, שהוא משענת בשבילם. כשהיה חוזר לצבא היה מביא להם אוכל מהמסעדה שלנו. הוא תמיד רצה לעזור לכולם ודאג להם כל כך, והיה לו קשר נפלא עם אסף חברו".

רבקה: “רן היה אדם מאוד חם. ילד של בית. הוא אהב מוסיקה וניגן באורגן. גם התחום הטכני משך אותו מאוד והוא אהב להתעסק בטיסנים ולהשתמש בכלי עבודה שונים. לאחר שנהרג היה לי חשוב לשמור על כל חפציו. רציתי שכל מה שהיה שייך לו יישאר בבית, כל פריט ופריט שלו. אני לא מרשה לגעת בזה. אני יודעת שרן התיישב בקצה המסוק. אמרו לנו שהוא היה בין שבעה עשר החיילים שנותרו שלמים במותם".

זאב: “רן אהב מאוד לעזור לנו גם בעסק וגם בבית. אחרי שנהרג היה קשה לנו לחזור לעסק. ידעתי שאנחנו חייבים לאסוף את עצמנו ולהמשיך. הבנתי שאם נמשיך להדחיק יהיה לנו קשה נפשית וכלכלית. עשיתי החלטה - לא לדבר על זה בזמן העבודה. להשאיר את הכאב בבית, וזה מה שעזר לנו בסופו של דבר להמשיך הלאה".

רן ארמן רן ארמן רן ארמן רן ארמן