שי אבקסיס איתי אדלר אמיל אזולאי גיל אייזן עידן אלפר אבנר אלתר אבי אפנר שגיא ארזי רן ארמן אלון בביאן פול ביבס רפי בללטי ניר בן חיים קובי בן שם שגיא (סגוש) ברקוביץ' חוסיין בשיר מולטו אשר גדעון אבישי גדרון מיכה גוטליב תומר גולדברג אביב גולן אביב גונן תמיר גלזר אסף דהאן אלחנדרו (אַלֶה) הופמן דני זהבי ישראל חושני רונן חלפון מיכאל ‫(‬מיקי‫)‬ כ‫"‬ץ דותן כהן ירמי כהן תום כיתאין אבישי לוי שילה לוי נדב לישצינסקי דביר לניר אילן לנציצקי משה מועלם גלעד מושל גל מיזלס ולדיסלב מיכאילוב עידן מינקר גלעד מישייקר יעקב (קובי) מלמד ודים מלניק איתן ממן משה (שיקו) סבן אסף סיבוני ישיש עדן יהונתן (יוני) עמדי נועם עציוני גדעון פוזנר שלמה ‫(‬שלומי‫)‬ פיזואתי מנחם ‫(‬מני‫)‬ פלדמן ויטלי פסחוב הרן פרנס ערן חי פרץ ירון צופיוף‫-‬הכהן פאדי קזאמל תומר קידר שחר קיסוס ויטאלי רדינסקי שחר רוזנברג אסף רוטנברג כאמל רחאל צפריר שובל ארז שטרק איתמר שי עומר שליט יפתח שלפוברסקי צפריר שרוני ניר שרייבמן גיל שרעבי
צפריר שובל | 4.2.1997-21.11.1974


לאחר מותו נמצאו בחדרו של צפריר כ-400 שירים שכתב למגירה. שירים אלה שהקדיש צפריר לבני משפחתו ולחבריו מגלים נפש עדינה ומלאת רגישות. אימו, מלכה, מספרת שצפריר היה ילד אנרגטי מאוד וסקרן. "קראנו לו 'צפריר' על שם רוח הבוקר העדינה והקלילה והוא בעצם היה טורנדו. הוא היה ילד מתנה שקיבלתי אחרי רויטל, אחותו, שנולדה כשנה וחצי לפניו. הם גדלו יחד כתאומים בלב ובנפש. לאחר גירושיי מאביו ניסים ז"ל הוא נשאר עם רויטל לגור עם אביו בקיבוץ ברעם והמרחק היה לי קשה מאוד".

"אחרי שנהרג גילינו פתאום אנשים רבים, במעגלי החיים השונים, שהיו איתו בקשר. חייו נגדעו והוא בן 22 ומאז אני מרגישה שהוא תמיד איתי. בהתחלה התפלאתי שהחיים ממשיכים: הרעש מסביב, המכולת, החנויות. לא הייתי מסוגלת לראות את זה בעוד שהבן שלי מת. כדי להתחזק אימצתי את התחושה שצפריר איתנו. זה עזר לי להמשיך".

פרץ, אביו החורג: "הכרתי את צפריר כשהיה בן שלוש. מהרגע הראשון הוא קיבל אותי ונפתח אליי ובזכות זה גם הצלחתי ל'התקבל' למשפחה. היו לנו שנים נפלאות יחד והחוסר שלו עצום. גם בתוך האסון הגדול הזה הכאב הוא פרטי. באזכרה המרכזית, כשמקריאים את השמות של כולם, אני שומע הכול אבל רק כשמגיעים לצפריר אני מקשיב".

מלכה: "יש בי פחד שצפריר סבל מאוד ברגע ההתרסקות. בין שמים לארץ אני מאמינה שחשב עליי. חסרה לי חולייה אחת בין הילדים. לא רציתי שיהיה מלאך. רציתי שיהיה פה איתנו, שיחיה, שיצחק עם האחים שלו, שיבלה, שיתחתן. היה לנו מאוד קשה כשצה"ל יצא מלבנון. הטלפון הזה: 'אימא, אני בבית...' טלפון שלא יכולנו לקבל, צובט לי כל כך. נקודות האור שיש לי בחיי היום הם הנכדים שלנו ואני לא מפספסת שום דבר מחייהם".

צפריר שובל צפריר שובל צפריר שובל צפריר שובל