שי אבקסיס איתי אדלר אמיל אזולאי גיל אייזן עידן אלפר אבנר אלתר אבי אפנר שגיא ארזי רן ארמן אלון בביאן פול ביבס רפי בללטי ניר בן חיים קובי בן שם שגיא (סגוש) ברקוביץ' חוסיין בשיר מולטו אשר גדעון אבישי גדרון מיכה גוטליב תומר גולדברג אביב גולן אביב גונן תמיר גלזר אסף דהאן אלחנדרו (אַלֶה) הופמן דני זהבי ישראל חושני רונן חלפון מיכאל ‫(‬מיקי‫)‬ כ‫"‬ץ דותן כהן ירמי כהן תום כיתאין אבישי לוי שילה לוי נדב לישצינסקי דביר לניר אילן לנציצקי משה מועלם גלעד מושל גל מיזלס ולדיסלב מיכאילוב עידן מינקר גלעד מישייקר יעקב (קובי) מלמד ודים מלניק איתן ממן משה (שיקו) סבן אסף סיבוני ישיש עדן יהונתן (יוני) עמדי נועם עציוני גדעון פוזנר שלמה ‫(‬שלומי‫)‬ פיזואתי מנחם ‫(‬מני‫)‬ פלדמן ויטלי פסחוב הרן פרנס ערן חי פרץ ירון צופיוף‫-‬הכהן פאדי קזאמל תומר קידר שחר קיסוס ויטאלי רדינסקי שחר רוזנברג אסף רוטנברג כאמל רחאל צפריר שובל ארז שטרק איתמר שי עומר שליט יפתח שלפוברסקי צפריר שרוני ניר שרייבמן גיל שרעבי
שחר קיסוס | 4.2.1997-1.3.1976


בסוף השבוע האחרון בו היה שחר בבית, הוא קנה לעצמו ציוד צלילה: חליפה, מאזן ופריטים נוספים. משה, אביו: "שחר למד צלילה ברמת “שני כוכבים" ורצה מאוד להיות מדריך בתחום. את ימי ה'רגילה' שהיה אמור לקבל הוא רצה לנצל לצלילה, אך החליפה שלו נותרה מיותמת. בעקבותיו למדתי צלילה ויחד עם חברים ומכרים קיימנו צלילה לזכרו בעומק של שמונה מטרים מתחת לפני הים באילת".

"כשהיה בן שתים עשרה נפטרה הדסה, אמו, ומאותו יום הוא השתדל לעזור לי ככל שהיה יכול. היה לי הכי כייף לדבר איתו על כל נושא שבעולם. לצחוק איתו. הוא עזר לי המון: בישל, קיפל כביסה, היה לי לחבר. הוא חסר לי כל כך".

“באותו היום התקשר שחר וסיפר לי שהם יעלו במסוק מקרית שמונה. צחקתי ואמרתי לו ‘פשש... איזו פריווילגיה...' לא תיארתי לעצמי שזו שיחתנו האחרונה. בערב התמלא הבית בחברים ולא היה ברור לי מה קרה לו. הבלגן בבית רק הלך וגדל ולאט לאט הבנתי ששחר איננו. שחר, שכל כך שמחתי שהתגייס לגולני בעקבותיי, ש'הרעלתי' אותו בסיפורים על הצבא... הרגשתי אשם במותו. היום אני מלא כעס על הצבא. רציתי שיבואו ויגידו לי את האמת. רציתי לקבל תשובות. הילד חזר בארון. מגיע לי הסבר"!

"שחר התעניין בצמחי מרפא והִרבה לבלות במצפה היישוב שלו, אלפי מנשה. בעזרת תרומתם הנדיבה של תושבי היישוב הקמנו במצפה פינה לזכרו ולזכר שגיא ברקוביץ', חלל נוסף מהיישוב. המקום היפה הזה זרוע צמחי תבלין טבעיים".

שחר קיסוס שחר קיסוס שחר קיסוס שחר קיסוס