שי אבקסיס איתי אדלר אמיל אזולאי גיל אייזן עידן אלפר אבנר אלתר אבי אפנר שגיא ארזי רן ארמן אלון בביאן פול ביבס רפי בללטי ניר בן חיים קובי בן שם שגיא (סגוש) ברקוביץ' חוסיין בשיר מולטו אשר גדעון אבישי גדרון מיכה גוטליב תומר גולדברג אביב גולן אביב גונן תמיר גלזר אסף דהאן אלחנדרו (אַלֶה) הופמן דני זהבי ישראל חושני רונן חלפון מיכאל ‫(‬מיקי‫)‬ כ‫"‬ץ דותן כהן ירמי כהן תום כיתאין אבישי לוי שילה לוי נדב לישצינסקי דביר לניר אילן לנציצקי משה מועלם גלעד מושל גל מיזלס ולדיסלב מיכאילוב עידן מינקר גלעד מישייקר יעקב (קובי) מלמד ודים מלניק איתן ממן משה (שיקו) סבן אסף סיבוני ישיש עדן יהונתן (יוני) עמדי נועם עציוני גדעון פוזנר שלמה ‫(‬שלומי‫)‬ פיזואתי מנחם ‫(‬מני‫)‬ פלדמן ויטלי פסחוב הרן פרנס ערן חי פרץ ירון צופיוף‫-‬הכהן פאדי קזאמל תומר קידר שחר קיסוס ויטאלי רדינסקי שחר רוזנברג אסף רוטנברג כאמל רחאל צפריר שובל ארז שטרק איתמר שי עומר שליט יפתח שלפוברסקי צפריר שרוני ניר שרייבמן גיל שרעבי
יהונתן (יוני) עמדי | 4.2.1997-9.9.1976


יוני נולד בשכונת נחלאות בירושלים. הוריו, רינה וגדליה, קראו לו על שמו של יונתן (יוני) נתניהו שנפל ב"מבצע אנטבה", חודשיים קודם לכן. "בתור ילד הוא היה מאד שובב, סקרן וחברותי, אוהד נלהב של קבוצת הכדורגל בית"ר ירושלים והִרבה לשחק כדורגל וכדורסל עם חבריו. יוני היה נכנס הביתה ומביא אור. היה מתקן ומסדר כל דבר. עד היום, כשאני רואה תריס שבור, אני חושבת שיוני בטח היה מסדר את זה כבר".

“עברתי הרבה עד שיוני נולד. שלושה הריונות שלי הסתיימו במות העוברים סמוך ללידתם. אחרי שלושת האסונות האלה, בירך אותי רב ואמר: ‘יהיה לך בן בריא ושלם'. ידעתי שיוני יהיה בן בריא."

“בערב האסון, כששמענו על האירוע בחדשות, חשבתי לעצמי: ‘איך יתמודדו הורים עם דבר כזה'? לא חשבתי לרגע שהבן שלי שם. בשעה שלוש לפנות בוקר הגיעו חיילים. ראיתי אותם מהחלון והבנתי מייד שזה הוא. יוני היה החייל היחיד בבניין".

“עד האסון היה גדליה בעלי אדם חזק שעבד בעבודה פיסית. האסון שנפל עלינו הפך אותו לאדם אחר ובריאותו התדרדרה. הוא התכנס לתוך עצמו והתרחק הצידה בכל פעם שדיברו על יוני. אני הפכתי ל'גיבורה'. ניסיתי לעודד את כולם וקיבלתי כוחות מאלוהים. ידעתי שאו שאנחנו ממשיכים או שאנחנו קורסים. גדליה בעלי נפטר כשנתיים לאחר האסון".

“עשר שנים לא נגעתי בחפצים שלו מהצבא. היום אני נזכרת בו, בוכה ואחר כך שמחה. מסתכלת עליו ביראה. כשעצוב לי אני לא שוקעת בזה אלא ממשיכה קדימה. אני עושה המון למען הזיכרון. אני עושה כי אני יודעת שפעם, כשלא אהיה בין החיים, זה מה שיישאר".

יהונתן (יוני) עמדי יהונתן (יוני) עמדי יהונתן (יוני) עמדי יהונתן (יוני) עמדי