שי אבקסיס איתי אדלר אמיל אזולאי גיל אייזן עידן אלפר אבנר אלתר אבי אפנר שגיא ארזי רן ארמן אלון בביאן פול ביבס רפי בללטי ניר בן חיים קובי בן שם שגיא (סגוש) ברקוביץ' חוסיין בשיר מולטו אשר גדעון אבישי גדרון מיכה גוטליב תומר גולדברג אביב גולן אביב גונן תמיר גלזר אסף דהאן אלחנדרו (אַלֶה) הופמן דני זהבי ישראל חושני רונן חלפון מיכאל ‫(‬מיקי‫)‬ כ‫"‬ץ דותן כהן ירמי כהן תום כיתאין אבישי לוי שילה לוי נדב לישצינסקי דביר לניר אילן לנציצקי משה מועלם גלעד מושל גל מיזלס ולדיסלב מיכאילוב עידן מינקר גלעד מישייקר יעקב (קובי) מלמד ודים מלניק איתן ממן משה (שיקו) סבן אסף סיבוני ישיש עדן יהונתן (יוני) עמדי נועם עציוני גדעון פוזנר שלמה ‫(‬שלומי‫)‬ פיזואתי מנחם ‫(‬מני‫)‬ פלדמן ויטלי פסחוב הרן פרנס ערן חי פרץ ירון צופיוף‫-‬הכהן פאדי קזאמל תומר קידר שחר קיסוס ויטאלי רדינסקי שחר רוזנברג אסף רוטנברג כאמל רחאל צפריר שובל ארז שטרק איתמר שי עומר שליט יפתח שלפוברסקי צפריר שרוני ניר שרייבמן גיל שרעבי
עידן אלפר | 4.2.1997-7.7.1976


אלינור, אימו של עידן: “עד היום חסר לי המבט שלו, המגע שלו, החיבוק. זה הדבר הראשון שעולה לי כשאני חושבת עליו".

יורם, אביו: "הוא היה ילד רגוע, חכם מאוד, אחראי וסקרן. אהב מאוד מוסיקה ובעיקר את “הקיור". אהב לקרוא המון ואהב את משפחתו. אני זוכר שכשהצטרף לצוות היחידה שלו בלבנון, צחקו עליו שהוא מ'באת-ים'. עידן התעקש לתקן כל הזמן, ‘בת ים'. החלטנו בינינו ש'בת ים' זו העיר הקטנה שלו בתוך ‘באת-ים'.
השירות הצבאי נחווה אצל עידן בצורה קשה ושינה את תפיסת עולמו. הוא מיעט לשתף אותנו בחוויות מהצבא והעדיף להעניק לנו חיבוק חם בכל הזדמנות".

אלינור: “כשהיה בלבנון לא הייתי שקטה. החלטתי שכשיחזור הביתה אני כל הזמן אהיה סביבו, וכך גם היום. מאז האסון הייתי עסוקה בלבנות את עצמי מחדש. השכול הוא חלק מהותי ממני, אבל הוא לא כתוב לי על המצח. כמישהי שעוזרת לנפגעי טראומה אני יודעת שהסבל והכאב נוראיים, אבל הם גם אלה שעוזרים בסופו של דבר להתגבר ונותנים לך כוח. אין לי ספק שמאז הדפיקה ההיא בדלת, כל חיינו השתנו".

יורם: “אני חי את עידן באינטנסיביות יותר ממה שהיה לפני שמת. אני לא יכול לחשוב עליו כמת. אני חי אותו ואין יום שאני לא חושב עליו. אני לומד אותו בכל יום מחדש. מאז האסון אני לא מרפה מהמאבק לצדק עבורו ועבור חבריו. הכעס הוא עצום. לא יכול להיות שהצבא הורג לי את הילד ואף אחד לא עושה כלום. זו מבחינתי ההנצחה של עידן. אני לא אוותר עד שיתייחסו ברצינות לדברים, יקחו אחריות, ילמדו מטעויות, מתאונות. המלחמה שלי כבר מזמן לא עוסקת רק באסון המסוקים. כולם ‘עידן' בשבילי".

עידן אלפר עידן אלפר עידן אלפר עידן אלפר