שי אבקסיס איתי אדלר אמיל אזולאי גיל אייזן עידן אלפר אבנר אלתר אבי אפנר שגיא ארזי רן ארמן אלון בביאן פול ביבס רפי בללטי ניר בן חיים קובי בן שם שגיא (סגוש) ברקוביץ' חוסיין בשיר מולטו אשר גדעון אבישי גדרון מיכה גוטליב תומר גולדברג אביב גולן אביב גונן תמיר גלזר אסף דהאן אלחנדרו (אַלֶה) הופמן דני זהבי ישראל חושני רונן חלפון מיכאל ‫(‬מיקי‫)‬ כ‫"‬ץ דותן כהן ירמי כהן תום כיתאין אבישי לוי שילה לוי נדב לישצינסקי דביר לניר אילן לנציצקי משה מועלם גלעד מושל גל מיזלס ולדיסלב מיכאילוב עידן מינקר גלעד מישייקר יעקב (קובי) מלמד ודים מלניק איתן ממן משה (שיקו) סבן אסף סיבוני ישיש עדן יהונתן (יוני) עמדי נועם עציוני גדעון פוזנר שלמה ‫(‬שלומי‫)‬ פיזואתי מנחם ‫(‬מני‫)‬ פלדמן ויטלי פסחוב הרן פרנס ערן חי פרץ ירון צופיוף‫-‬הכהן פאדי קזאמל תומר קידר שחר קיסוס ויטאלי רדינסקי שחר רוזנברג אסף רוטנברג כאמל רחאל צפריר שובל ארז שטרק איתמר שי עומר שליט יפתח שלפוברסקי צפריר שרוני ניר שרייבמן גיל שרעבי
ויטלי פסחוב | 4.2.1997-25.7.1977


רמי, בן דודו של ויטלי, שהיה קרוב אליו מאוד: "היינו חברים טובים מאוד למרות הבדל של שש שנים בינינו. בחופשות הקיץ עבדתי איתו בסופרמרקט של אבא שלו והיה לנו כייף ביחד. ויטלי נולד בבקו שבאזרבייג'אן ועלה לארץ עם משפחתו בשנת 1990. אנחנו עלינו אחריהם. היינו משפחה מאוד מאוחדת ועד היום כולנו גרים בעכו במרחק חמש דקות הליכה זה מזה, כך שלמעשה גדלנו ביחד".

רמי: "כשויטלי עמד להתגייס לצבא הוא התייעץ והתלבט עם אביו, אליעזר, האם לבקש שירות צבאי קרוב לבית או שירות קרבי. אביו בחר שלא להתערב ונתן לו את זכות הבחירה. אחרי שויטלי נהרג, התייסר אביו מאוד על שלא מנע ממנו ללכת ליחידה קרבית. הוא איבד את חיוניותו ואת שמחת החיים שלו. בביתם בחר להקים פינת הנצחה ותיעד כל דבר שקשור בויטלי - תמונות של ויטלי וחפציו. הקושי שאליעזר נשא בתוכו היה כה גדול שהוא החליט לעקור לארצות הברית עם פסח, אחיו הבכור של ויטלי ועם מאיה, אימו של ויטלי. משם נהג להגיע לארץ מדי פעם. במשך שלוש שנים מיאן להינחם, התדרדר ל'טיפה המרה', שתה המון ולא חזר לעצמו. בשנת 2000 קרס ומת".

"מאיה, אימא של ויטלי, העדיפה להצניע במעט את פינת ההנצחה בבית. היא כאבה מאוד את מות ויטלי ואת מות בעלה, אבל אזרה כוחות להמשיך הלאה. היא סיפרה לנו שביום האסון אמר לה ויטלי שהוא מרגיש קור בלב. היא לא הבינה למה הוא מתכוון. הם חיים בארצות הברית עד היום - מאיה האם ופסח האח. לפסח יש שני ילדים ושמותיהם: ויטלי ואליעזר".ֿ

"אני יודע שויטלי לקח סיכון כשהתגייס לצבא. זאת עובדה. כל מי שעולה על מדים מסכן את חייו. אני חושב שחוסר מזל הוביל לתאונה הזאת ואנחנו נשארנו עם תחושה קשה שאין לנו מה לעשות איתה. אין את מי לקלל, אין על מי לכעוס ואין על מי להתעצבן. אבא של ויטלי התנחם בעובדה שמשפחות נוספות חלקו איתו את הכאב. עכו העיר הייתה כולה באבל כשזה קרה. ויטלי היה חבר של ירון צופיוף שגם הוא נהרג באסון הזה ואליעזר קיבל המון כוחות מאבא של ירון. הפגישות ביניהם גרמו לאליעזר להתרגשות גדולה. היה קשה לו לדבר, אבל במצבים כאלה די לפעמים גם במבע עיניים".

"אליעזר נאבק כדי שויטלי ייקבר בעכו, קרוב אליו, למרות שאין שם חלקה צבאית. מייד קנה חלקת קבר סמוכה לקברו של ויטלי והיום הם קבורים זה לצד זה כפי שרצה".

ויטלי פסחוב ויטלי פסחוב ויטלי פסחוב ויטלי פסחוב