שי אבקסיס איתי אדלר אמיל אזולאי גיל אייזן עידן אלפר אבנר אלתר אבי אפנר שגיא ארזי רן ארמן אלון בביאן פול ביבס רפי בללטי ניר בן חיים קובי בן שם שגיא (סגוש) ברקוביץ' חוסיין בשיר מולטו אשר גדעון אבישי גדרון מיכה גוטליב תומר גולדברג אביב גולן אביב גונן תמיר גלזר אסף דהאן אלחנדרו (אַלֶה) הופמן דני זהבי ישראל חושני רונן חלפון מיכאל ‫(‬מיקי‫)‬ כ‫"‬ץ דותן כהן ירמי כהן תום כיתאין אבישי לוי שילה לוי נדב לישצינסקי דביר לניר אילן לנציצקי משה מועלם גלעד מושל גל מיזלס ולדיסלב מיכאילוב עידן מינקר גלעד מישייקר יעקב (קובי) מלמד ודים מלניק איתן ממן משה (שיקו) סבן אסף סיבוני ישיש עדן יהונתן (יוני) עמדי נועם עציוני גדעון פוזנר שלמה ‫(‬שלומי‫)‬ פיזואתי מנחם ‫(‬מני‫)‬ פלדמן ויטלי פסחוב הרן פרנס ערן חי פרץ ירון צופיוף‫-‬הכהן פאדי קזאמל תומר קידר שחר קיסוס ויטאלי רדינסקי שחר רוזנברג אסף רוטנברג כאמל רחאל צפריר שובל ארז שטרק איתמר שי עומר שליט יפתח שלפוברסקי צפריר שרוני ניר שרייבמן גיל שרעבי
גיל אייזן | 4.2.1997-16.10.1975


גיל רצה מאד לשרת ביחידה קרבית. הוא התנדב לחיל ההנדסה של הנח”ל והיה היחיד מצוותו שיצא לקורס קצינים. יעקב, אביו: "גיל היה מאושר כשסיים את הקורס וחזר כקצין ליחידתו כדי לקבל לידיו את צוות פלחה"נ 912, 'צוות אייזן'. צוות זה עלה יחד למסוק בערבו של ה-4 בפברואר 1997".

גיל נולד ברחובות. בן לעופרה ויעקב, אח לניר ולאור. עופרה, אימו: "בתיכון גיל למד צילום וזה הפך לתחביב מרכזי בחייו. הוא לא נפרד מהמצלמה ולקח אותה לכל מקום, גם לצבא. בחבילות ששלחתי לו מהבית תמיד הוספתי סרטי צילום לצד החטיפים. הוא אהב מאוד את הארץ, ובמיוחד את נופי הצפון שם רצה להקים את ביתו יחד עם חברתו עדי".

“גיל תמיד נתן את התחושה ש'לי זה לא יקרה'. בסוף זה קרה בצורה הכי לא הגיונית. טיסה של ארבע דקות בלבד. חשבתי שמתאים לו שיינצל. שייפול על עץ ויינצל. אמרו לי שהוא נעדר וזה התאים לי. הייתה לי תקווה. חשבתי שהוא עובד על כולנו, שהוא מרפא את עצמו. תקווה זו הלכה איתי במשך שנים. הייתי מחכה לו. מכינה לו את המאכלים שאהב..."

יעקב: “אנחנו מרגישים שבעקבות האסון חל שינוי מהותי ביחס אל המשפחות השכולות. הן מעורבות יותר בהחלטות, מעזות להיאבק על זכויותיהן ופעילות יותר מאשר היו לפני האסון. אולי גיל ו-72 חבריו עלו לשמים כדי לעשות כאן משהו טוב יותר".

עופרה: “החיים עוברים בקווים מקבילים. אני הולכת וצוחקת אבל גיל תמיד מאחור, מלווה. אני שחקנית טובה. לא רציתי להיות בדמותה של אישה שָכּולה שהכרתי פעם כאן בנס ציונה: הלבוש השחור, הפנים הקפואות. אף אחד לא היה רוצה לדבר איתי. גם בעבודה יש שאומרים לי: ‘לא רואים עלייך' ונוח לי עם זה".

גיל אייזן גיל אייזן גיל אייזן גיל אייזן