שי אבקסיס איתי אדלר אמיל אזולאי גיל אייזן עידן אלפר אבנר אלתר אבי אפנר שגיא ארזי רן ארמן אלון בביאן פול ביבס רפי בללטי ניר בן חיים קובי בן שם שגיא (סגוש) ברקוביץ' חוסיין בשיר מולטו אשר גדעון אבישי גדרון מיכה גוטליב תומר גולדברג אביב גולן אביב גונן תמיר גלזר אסף דהאן אלחנדרו (אַלֶה) הופמן דני זהבי ישראל חושני רונן חלפון מיכאל ‫(‬מיקי‫)‬ כ‫"‬ץ דותן כהן ירמי כהן תום כיתאין אבישי לוי שילה לוי נדב לישצינסקי דביר לניר אילן לנציצקי משה מועלם גלעד מושל גל מיזלס ולדיסלב מיכאילוב עידן מינקר גלעד מישייקר יעקב (קובי) מלמד ודים מלניק איתן ממן משה (שיקו) סבן אסף סיבוני ישיש עדן יהונתן (יוני) עמדי נועם עציוני גדעון פוזנר שלמה ‫(‬שלומי‫)‬ פיזואתי מנחם ‫(‬מני‫)‬ פלדמן ויטלי פסחוב הרן פרנס ערן חי פרץ ירון צופיוף‫-‬הכהן פאדי קזאמל תומר קידר שחר קיסוס ויטאלי רדינסקי שחר רוזנברג אסף רוטנברג כאמל רחאל צפריר שובל ארז שטרק איתמר שי עומר שליט יפתח שלפוברסקי צפריר שרוני ניר שרייבמן גיל שרעבי
תומר קידר | 4.2.1997-10.10.1975


סמוך לקיבוץ נגבה בו התגורר תומר עם הוריו, חגית ויואב, ועם אחיותיו, שתלו תומר ואביו בשנת 1980 שתילים ראשונים במטרה להפוך את הגבעה לחורשה ובה עצי ארץ ישראל. לאחר מותם של תומר ושל תום כיתאין, חברו הטוב שנהרג גם הוא באסון, החליט האב יואב להמשיך ולטפח את הגבעה ולקרוא לה על שמם - “גבעת תום ותומר". "הגבעה הזו היא אתר הנצחה חי ומלבלב, גן בוטני לצמחי ארץ ישראל. בערבי הקיץ אנחנו מארגנים כאן ערבי שירה לציבור הרחב. החיבור שנוצר בין חייו ומותו של תומר לנוף המלבלב כאן מסביב מרגש אותנו."

חגית: “תומר היה ילד שאהב מאוד את הטבע ואת המרחבים. הוא היה מאוד כריזמטי, אוהב אדם ורודף שלום. היו לו עקרונות, היה לו חשוב ליצור דיאלוג בין העמים והוא לקח חלק במחנות ובכנסי שלום בארץ ובחו"ל. תומר שמר על פרטיותו בקנאות. הוא היה מאוד מופנם ורציני, ועם זאת, שובב גדול. אני חושבת שב-21 שנותיו הוא הספיק לעשות כל כך הרבה דברים שיש אנשים שלא מספיקים לעשות כל החיים".

יואב: “אחרי האסון סיפרו לנו חבריו דברים שלא ידענו. החברים מהצבא לדוגמא קראו לו ‘פיקאסו' בגלל יכולותיו בציור. תומר היה מצייר קריקטורות והיה לו יומן שתמיד צייר בו. האמת, אני לא יודע באיזו מידה היה תומר מעיד על המספר הרב של חבריו הטובים, אבל רבים כל כך אמרו לנו שהוא היה חברם הטוב. אני חושב שזה כבר אומר עליו המון".

תומר קידר תומר קידר תומר קידר תומר קידר